www.Golldennet.com/گلدن نت
اتوپلاستی | جراحی گوش | متخصص جراحی گوش و حلق و بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

اتوپلاستی

جراح بینی
جراح بینی
فوریه 3, 2021
اتوپلاستی

اتوپلاستی

به جراحی زیبایی گوش در اصطلاح پزشکی اتوپلاستی می گویند، البته برخی عموم نیز این جراحی زیبایی را به عنوان اتوپلاستی می شناسند. افرادی که به صورت مادرزادی در ناحیه گوش دچار مشکلاتی هستند، افرادی که طی حادثه ای دچار مشکل گوش شده اند، افرادی که براثر دعوا یا رشته های ورزشی متعدد گوش هایی متفاوت دارند می توانند از روش جراحی گوش جهت دستیابی به گوش هایی با حالت طبیعی استفاده کنند.

 

اتوپلاستی

 

اتوپلاستی چیست

جراحی های متفاوتی برای اصلاح مشکلات گوش وجود دارند که تنها به جراحی گوش که موجب نزدیک کردن گوش ها به سر می شود یا به عبارت دیگر تغییری در فرم گوش ها ایجاد می کند، اتوپلاستی می گویند. در طی این جراحی گوش ، بر روی گوش برشی ایجاد می شود که توسط آن تغییرات لازم انجام می گردد.

به بیان دیگر اتوپلاستی یک روند جراحی گزینشی است که با هدف بهبود دادن شکل ظاهری گوش ها با تغییر موقعیت آن ها انجام می گیرد. برخی افرد به طور مادرزادی گوش های برجسته ای دارند. این موضوع اغلب باعث از دست رفتن اعتماد به نفس می شود. این جراحی از آن جهت به عنوان یک جراحی گزینشی در نظر گرفته می شود، چون تنها به دلایل زیبایی انجام می پذیرد.

اتوپلاستی شامل برداشتن غضروف و پوست اضافی از پشت گوش می باشد. این به جراح اجازه می دهد تا گوش ها را به عقب کشیده، به آن ها شکل جدیدی بخشیده و آن ها را از حالت برآمده یا برجسته خارج سازد.

اتوپلاستی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. این بدان معناست که بیمار در سراسر جراحی هیچگونه دردی را در ناحیه درمان احساس نمی کند.

مزایای اتوپلاستی چیست؟

در ذیل به تعدادی از مهم ترین مزایای این جراحی زیبایی اشاره کرده ایم:

بازیابی اعتماد به نفس

هیچ کس نباید به خاطر ظاهر خود اعتماد به نفسش را از دست بدهد. گوش ها یکی از اندام هایی هستند که در صورت بسیار به چشم می آیند. وقتی گوش ها بسیار برآمده باشند، می توانند احساس ناخوشایندی را در فرد ایجاد کنند. اتوپلاستی می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و خوشحالی و ایجاد حس رضایتمندی از ظاهر در افراد شود.

روند بی خطر

اتوپلاستی به عنوان یکی از بی خطرترین روندهای جراحی در نظر گرفته می شود. این روند تحت بی حسی موضعی قابل انجام است. بنابراین بیمار در طول روند، هیچ دردی را احساس نمی کند. عوارض جانبی ناشی از اتوپلاستی بسیار نادر هستند. اتوپلاستی دارای نرخ رضایتمندی بسیار بالایی در بیماران می باشد.

درمان چندین مشکل به طور همزمان

دلیل شماره یک برای انجام اتوپلاستی ، بهبود جنبه های زیباشناختی گوش ها و صورت می باشد. اتوپلاستی در درمان تعداد بیشماری از مشکلات گوش، از قبیل برآمده بودن، بزرگ بودن بیش از حد، کوچک بودن یا تاخورده بودن گوش موثر می باشد.

شکل دهی مجدد نرمه گوش

برخی افراد حس ناخوشایندی را نسبت به شکل ظاهری نرمه گوش خود تجربه می کنند. برخی از آن ها بطور مادرزادی، با نرمه های گوش آویزان یا بزرگ متولد می شوند. در برخی دیگر این حالات با بالا رفتن سن اتفاق می افتد. برخی دیگر دچار آسیب دیدگی گوش می شوند. اگر فردی با چنین مشکلاتی روبرو باشد، می تواند همزمان با اتوپلاستی، نرمه گوش خود را نیز درمان کند. در درمان نرمه گوش، جراح پوست و بافت اضافی را برداشته و برای خلق یک نرمه گوش خوشایند از نظر زیباشناختی، بخش های برش داده شده را بخیه می زند.

بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

دکتر سید هادی حسینی نسب از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی تهران می باشند. تجربه های بسیار موفق دکتر حسینی نسب موجب شده است تا بیماران نتیجه مطلوبی از این جراحی به دست آورند.

اگر از کاندیدای انجام اتوپلاستی هستید می توانید برای یک جلسه مشاوره با دکتر حسینی نسب از طریق شماره هایی که در سایت وجود دارند هماهنگی های لازم را انجام دهید.

کاندیدای انجام اتوپلاستي

 • افرادی که احساس می کنند ظاهر گوش هایشان غیر طبیعی است.
 • افرادی که در ناحیه گوش مشکلات مادرزادی دارند.
 • افرادی که گوش هایشان بیش از اندازه بزرگ است.
 • افرادی که گوش هایشان به صورت برجسته است.
 • افرادی که گوش هایشان با دیگری تقارن ندارند.
 • توجه داشته باشید که این مشکلات ممکن است در یک گوش یا هر دو گوش باشد.

برای انجام اتوپلاستي

برای انجام این جراحی گوش افراد:

 • باید در سلامت کامل روحی و روانی و جسمی باشند.
 • باید حداقل ۵ سال سن داشته باشند.
 • باید بتوانند احساسات خود را بیان کنند.
 • نباید به عفونت های مزمن درمان نشده گوش مبتلا باشند.
 • نباید به بیماری خاصی مبتلا باشند.
 • نباید از سیگار استفاده کنند.

هزینه اتوپلاستی گوش

میزان ناهنجاری، نوع مشکل گوش، تخصص و تجربه پزشک معالج، محل جغرافیایی و غیره از عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی گوش می باشند. توجه داشته باشید که این هزینه در هر شخصی متفاوت است.

لازم به ذکر است که اگر جراحی گوش تنها به دلیل اصلاح عملکری گوش باشد بیمه هزینه آن را تقبل می کند، در غیر این صورت بیمه هیچ مبلغی در ازای هزینه جراحی زیبایی گوش پرداخت نمی کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات