www.Golldennet.com/گلدن نت
انحراف بینی و سینوزیت | انحراف بینی | سینوزیت | جراحی بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

انحراف بینی و سینوزیت

سپتوپلاستی و رینوپلاستی
سپتوپلاستی و رینوپلاستی
فوریه 14, 2018
بینی غضروفی چیست
بینی غضروفی چیست
فوریه 21, 2018
انحراف بینی و سینوزیت

انحراف بینی و سینوزیت

انحراف بینی و سینوزیت : به تیغه بینی سپتوم می گویند، این ناحیه در حقیقت یک صفحه ای عمودی بسیار نازک است که فضای داخل بینی را به دو قسمت تقسیم بندی می کند. سپتوم وظیفه پشتیبانی و نگهداری از قسمت های خارجی بینی را به عهده دارد که تمامی وزن بینی را نیز تحمل می کند به عبارت دیگر این تیغه، ستون بینی می باشد و از آن نگهداری می کند.

 

انحراف بینی و سینوزیت

 

این تیغه حاوی دو نیمه است به این گونه که نیمه ای که در جلو قرار دارد، غضروفی و نیمه ای که در بالا قرار دارد، استخوانی است که تا پایان دوران بلوغ رشد می کند.

این تیغه امکان دارد در برخی افراد از محل اصلی خود منحرف و در ناحیه ای به سمت راست یا چپ انحراف پیدا کند، انحراف بینی نیز به این معناست که تیغه ی بینی خم گردد.

این کجی در بسیاری از موارد در داخل بینی رخ می دهد اما ظاهر بینی را دچار تغییر نمی کند ولی ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و سینوسی شود.

همان طور که شما عزیزان نیز می دانید، ترشحات سینوس ها از راه مجاری آن ها به درون بینی تخلیه می گردد و از این طریق تمامی ترشحات توسط این مجاری به انتهای گلو منتقل می شوند.

اگر تیغه ی بینی منحرف شود مجاری سینوس ها مسدود می گردند و مشکلاتی مانند مشکلات سینوسی برای فرد به وجود می آید.

در این شرایط ترشحاتی که از سینوس ها وارد شده اند در داخل آن ها انباشته می شوند که با این تجمع ترشحات سینوسی، احتمال ابتلا به بیماری های سینوس افزایش می یابد.

بهترین دکتر عمل انحراف بینی

جراح بینی توسط معاینات بالینی انحراف تیغه ی بینی را تشخیص می دهد و راه های درمانی مناسب را به بیمار جهت برطرف شدن مشکلات وی توصیه می کند.

در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی اصلاح انحراف بینی یا برطرف کردن مشکلات سینوسی ناشی از انحراف بینی داشتید می توانید با آقای دکتر سید هادی حسینی نسب یک جلسه مشاوره داشته باشید.

علائم بیماری انحراف تیغه بینی

مهم ترین نشانه ی انحراف بینی مسدود شدن راه تنفسی می باشد که این امر موجب خشک شدن گلوی افراد هنگام نفس کشیدن می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر علائم این بیماری به مقالات ما که در سایت وجود دارند مراجعه کنید.

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات