www.Golldennet.com/گلدن نت
بینی غضروفی چیست | بینی استخوانی | جراحی بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

بینی غضروفی چیست

انحراف بینی و سینوزیت
انحراف بینی و سینوزیت
فوریه 19, 2018
جراحی سینوزیت
جراحی سینوزیت
فوریه 28, 2018
بینی غضروفی چیست

بینی غضروفی چیست

بینی غضروفی چیست : ساختمان بینی در نحوه انجام جراحی بینی بسیار مهم و در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است به همین دلیل جراح بینی پیش از انجام جراحی زیبایی بینی با گرفتن عکس از بینی و در صورت نیاز سی تی اسکن بینی به راحتی می تواند عمل جراحی را پیش بگیرد.

 

بینی غضروفی چیست

 

به صورت کلی، ساختمان بینی به سه دسته تقسیم می شود که شامل : بینی هایی که بیشتر قسمت های بالایی بینی استخوانی است، بینی هایی که غضروف در طول بینی دارند، بینی هایی که در آن پوست پوشاننده غضروف و استخوان می باشد.

بینی غضروفی

همانطور که در مقالات قبلی نیز بیان کردیم، از جمله مهترین عاملی که در جراحی زیبایی بینی مهم می باشد، میزان ضخامت پوست است به گونه ای که اگر بینی دارای پوستی ضخیم باشد، به مرور زمان وزن بسیاری به غضروف های بینی وارد می گردد که در این شرایط غضروف های بینی نازک شده و نمی توانند وزن بافت های بینی را تحمل کنند، در این شرایط بینی حالت گوشتی به خود می گیرد.

هنگامی که پوست نازک و غضروف های بینی قوی باشد و خاصیت ارتجاعی پوست بالا باشد، بینی استخوانی است. تمامی این تفاوت ها در میزان غضروف بینی می باشد. نتیجه جراحی در بینی افرادی که دارای پوست نرمال بوده و ضخامت پوست شان طبیعی است در مقایسه با افرادی که دارای پوست ضخیم و گوشتی هستند، بهتر است.

در هنگام جراحی بینی استخوانی ، به دلیل غضروفی بودن فرم بینی، می توان اندازه آن را تا حدی که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد، کوچک کرد، اما در جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بینی، برای کوچک کردن بینی محدودیت هایی وجود دارد.

پس از جراحی بینی

پس از جراحی بینی تورم در افرادی که بینی استخوانی یا غضروفی دارند در مقایسه با افرادی که بینی گوشتی دارند، کمتر است به همین دلیل دوران بهبودی افراد با بینی های گوشتی طولانی تر از دیگر افراد با بینی های استخوانی یا معمولی می باشد.

برای مطالعه دوران بهبودی و مراقبت های قبل و بعد از جراحی به مقالات ما که در سایت وجود دارد مراجعه کنید و در صورت مواجه شدن با مورد یا سوالی با شماره هایی که در سایت وجود دارد با مطب دکتر سید هادی حسینی نسب تماس بگیرید.

 

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات