www.Golldennet.com/گلدن نت
تاثیر جراحی بینی بر بویایی | جراحی بینی | جراحی زیبایی بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

تاثیر جراحی بینی بر بویایی

تاثیر جراحی بینی بر تنفس
تاثیر جراحی بینی بر تنفس
آگوست 20, 2018
جراحی نوک بینی
جراحی نوک بینی
سپتامبر 8, 2018
تاثیر جراحی بینی بر بویایی

تاثیر جراحی بینی بر بویایی

جراحی زیبایی بینی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد، کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند در جلسه مشاوره سوالات متفاوتی می پرسند اما برخی از سوالات در میان افراد یکسان می باشد مانند تاثیر جراحی بینی بر بویایی یا گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی و غیره.

در این مقاله می خواهیم درباره تاثیر جراحی بینی بر بویایی توضیحاتی را مطرح کنیم.

 

تاثیر جراحی بینی بر بویایی

 

تاثیر جراحی بینی در بویایی

باید بگوییم از آنجا که جراحی بینی خارج از محدوده اعصاب بویایی انجام می شود پس هیچ آسیبی به پایانه های عصبی وارد نمی کند.

بهتر است بدانید که در ۸۶% در صد افراد، کاهش بویایی به طور کامل پس از ۶ ماه بهبود می یابد اما اگر بیشتر از این مدت طول کشید نگران نشوید چرا که دوره بهبودی کامل جراحی بینی حدود ۱ سال است و این مدت یک حد مطلوب محسوب می شود.

علت کاهش بویایی چیست؟

باید بگوییم علت کاهش حس بویایی بعد از جراحی بینی به دلیل تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی می باشد که مانع از رسیدن مولکول ها به پایانه های عصبی می شود.

باید بگوییم که بازگشت حس بویایی با از بین رفتن تورم بینی بهبود می یابد.

درمان از بین رفتن حس بویایی

برای برگشت حس بویایی بعد از عمل بینی بیمار بهتر است بینی خود را با سرم شستشو بشوید تا لخته های موجود در بینی از بین رفته و تورم کاهش یابد.

در صورتی که بعد از چند هفته از جراحی بینی بیمار همچنان با گرفتگی بینی مواجه بود می تواند برای درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی از اسپری های کورتن دار که باعث کاهش تورم مخاط بینی می شود استفاده کند.

علائم عفونت بینی بعد از عمل جراحی بینی

بوي بد بيني بعد از عمل از جمله علائم عفونت بینی می باشد، این عارضه به دلیل باقی ماندن بخیه های غیر جذبی در داخل بینی می باشد که یک راه باریک در فضای داخلی بینی ایجاد کرده و باعث نفوذ میکروب ها و عفونت بینی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی جزء مهم ترین مراحل جراحی زیبایی بینی می باشد که بیمار باید رعایت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانید به مقاله مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی که در وب سایت موجود است مراجعه کنید و با رعایت آن ها بهترین نتیجه را به دست آورید.

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات