www.Golldennet.com/گلدن نت
تفاوت بینی گوشتی و غضروفی | بینی گوشتی | بینی غضروفی | دکتر سید هادی حسینی نسب

تفاوت بینی گوشتی و غضروفی

مراقبت بعد از عمل سینوزیت
مراقبت بعد از عمل سینوزیت
ژانویه 31, 2018
سینوزیت
سینوزیت
فوریه 5, 2018
تفاوت بینی گوشتی و غضروفی

تفاوت بینی گوشتی و غضروفی

همانطور که در مقالات قبل نیز ذکر کردیم، بینی ها انواع متفاوتی دارند. ما در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت بینی گوشتی و غضروفی برای شما عزیزان صحبت کنیم.

بینی های گوشتی ، پوست و بافتی نرم دارند. در عمل رینوپلاستی معمولا استخوان و غضروف ها تغییر می کنند اما جراح نمی تواند پوست و بافت نرم را تغییر دهد به همین دلیل افراد با بینی های گوشتی بطور کلی از عمل نتایج کمتری می گیرند.

 

تفاوت بینی گوشتی و غضروفی

 

لازم به ذکر است که خود بینی های گوشتی انواع متفاوتی دارند، در پوست های ضخیم با قدرت کشسانی خوب، با انجام تغییرات در اسکلت زیرین بینی، به پوست کمک می کند که با گذشت چند ماه تا چند سال پس از جراحی، به اسکلت زیرین بچسبد و با آن تطابق پیدا کند. نتایج در این جرحی ها متوسط تا خوب می باشد اما به شرطی که اسکلت بینی تقویت شود و زیادی کوچک نگردد.

در پوست های ضخیم که قدرت کشسانی پوست کم می باشد، کوچک کردن اسکلت زیرین یا حتی بازسازی و تقویت آن نیز کمکی به بهبود شکل ظاهری بینی نمی کند، زیرا پوست شل است و از قدرت تطبیق پذیری خوبی بهره مند نمی باشد.

تشخیص بینی گوشتی

شناخت نوع بینی برای نتیجه ی جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است، عموما بینی هایی که دارای غضروف محکمی می باشند مورد استقبال جراحان قرار می گیرند، اما این موضوع که نوع بینی با توجه به چه مشخصاتی در نظر گرفته می شود اهمیت بسیاری دارد. جراح برای انجام جراحی ابتدا باید نوع بینی را تشخیص دهد تا بتواند تغییرات لازمه را به درستی بر روی بینی انجام دهد، این تشخیص بر روی نتیجه جراحی نیز تاثیر بسزایی دارد.

بینی های گوشتی پوستی ضخیم و غضروفی ضعیف دارند و همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، ضخامت بینی های گوشتی با یکدیگر متفاوت هستند. افرادی که بینی های گوشتی دارند باید صبر بسیاری داشته باشند زیرا پس از جراحی دوران بهبودی شان نسبت به افراد با بینی های استخوانی و معمولی و … طولانی تر می باشد.

برای مشاوره، شما عزیزان می توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس و یک جلسه مشاوره با آقای دکتر سید هادی حسینی نسب داشته باشید.

 

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات