www.Golldennet.com/گلدن نت
جراحی بینی استخوانی | متخصص جراحی گوش و حلق و بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

جراحی بینی استخوانی

بهترین جراح بینی
بهترین جراح بینی
ژانویه 19, 2021
جراح بینی
جراح بینی
فوریه 3, 2021
جراحی بینی استخوانی

عمل جراحی بینی استخوانی

با جراحی بینی استخوانی می توان برآمدگی بینی را برطرف کرد ، دکتر سید هادی حسینی نسب تمامی جراحی های بینی را انجام می دهد و شما عزیزان می توانید برای انجام این جراحی به مطب وی مراجعه کنید.

برای جراحی زیبایی بینی لازم است حتما بیمار یک جلسه مشاوره به مطب دکتر حسینی نسب مراجعه کند تا در این جلسه، جراح بینی ارزیابی های لازم را انجام دهد. در جلسه ی مشاوره نوع عمل و تکنیکی که در جراحی استفاده می شود تعیین می شود.

در این جلسه بیمار نظرات و انتظارات خود را بیان می کند و جراح بررسی های لازم را انجام می دهد تا نتیجه جراحی برای بیمار مطلوب باشد.

 

 

علت ایجاد بینی استخوانی

تمامی افرادی که بر روی بینی خود برآمدگی دارند و از ظاهر بینی خود ناراضی هستند دارای بینی استخوانی هستند که دلایل آن ها در بیشتر موارد مسائل ارثی می باشد.

در بینی های استخوانی، غضروف بینی بیش از اندازه رشد می کند و استخوان آن موجب ایجاد قوز و برآمدگی روی بینی می گردد .

یکی دیگر از دلایل ایجاد شدن بینی استخوانی ، وارد شدن صدمه به بینی در دوران نوجوانی می باشد، این موضوع موجب رشد غیر طبیعی استخوان و بافت غضروف روی پل بینی می گردد .

تناسب ایده آل اعضای صورت در افرادی که بینی های استخوانی دارند با وجود قوز و برآمدگی بینی بهم می خورد که این موضوع موجب می گردد فرد اعتماد به نفس خود را ازدست بدهد.

 

 

ویژگی های بینی استخوانی

بینی قوزدار، بینی عقابی، بینی هایی که پوست نازک دارند، همگی فرم خمیده و شکل منحنی یا زاویه دار دارند. حذف پل بینی یکی از مشهور ترین دلایل مراجعه ی افراد برای جراحی بینی می باشد.

قوز در بینی های استخوانی ابعاد متفاوتی دارد که مطابق با حاد بودن یا نبودن وضعیت آن می توان تکنیک و روش جراحی بینی را انتخاب کرد. این انتخاب به سلیقه و صلاح دید جراح بینی بستگی دارد.

یک جراح حرفه ای و با تجربه فقط به جبه زیبایی بینی توجه نمی کند و در مرحله ی اول برای او عملکرد و کارآیی بینی و پس از آن زیبایی و این که این جراحی جذابیت چهره ی فرد را افزایش دهد اهمیت دارد.

 

 

نتیجه جراحي بيني استخواني

بینی های استخوانی بعد از جراحی معمولاً به سه فرم زیر شکل داده می شوند:

 • بینی طبیعی : هدف اصلی از انجام جراحی بینی طبیعی برطرف نمودن مشکلات موجود در آن به گونه ای است که بینی ظاهر طبیعی خود را حفظ نموده و تغییرات ظاهری زیادی همچون سربالا شدن نوک بینی، قوس و کوچک شدن بیش از حد را به دنبال نداشته باشد.

لازم به ذکر است که زاویه بین لب بالا و نوک بینی در بینی های طبیعی حدوداً ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد.

 • بینی فانتزی : برخلاف بینی های طبیعی ، این نوع از بینی که در اصطلاح به آن بینی عروسکی نیز اطلاق می شود دارای قوس زیادی بر روی پل خود بوده، حجم آن تا حد زیادی کاهش یافته و بینی سر بالا می شود، به گونه ای که نوک آن بعد از جراحی با لب بالا زاویه ای حدوداً ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه ای می سازد.
 • بینی نیمه فانتزی: این نوع از بینی در واقع چیزی میان بینی طبیعی و بینی فانتزی بوده و تلفیقی از ویژگی این دو فرم از بینی می باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

انواع روش های جراحی بینی

پزشکان معمولاً بنابه صلاحدید و مهارت خود برای انجام جراحی بینی از یکی از دو روش زیر بهره می گیرند:

 1. جراحی بینی باز
 2. جراحی بینی بسته

برای انجام جراحی بینی و انجام اصلاحات مورد نیاز لازم است تا فرد تحت بیهوشی قرار بگیرد.

بعد از بیهوش شدن فرد جراح بینی برای دسترسی به ساختار و ساختمان بینی برش هایی را در داخل و بیرون این عضو ایجاد می کند که محل ایجاد برش ها در واقع مشخص کننده روش جراحی بینی است.

چنانچه تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد شوند جراحی بینی به روش بسته صورت گرفته و اگر علاوه بر برش های داخلی برشی نیز بر روی ناحیه کلوملا ایجاد شده باشد به آن جراحی بینی باز گویند.

سپس جراح توسط ابزارهای مخصوص مشکلات بینی را با تکنیک هایی همچون صیقل دادن استخوان ها، گرافت گذاری و روش های دیگر برطرف نموده و سپس پوست را در جای خود بخیه می زند.

لازم به ذکر است که دکتر سید هادی حسینی نسب بر هر دو روش جراحی بینی باز و بسته تسلط داشته ولی به دلیل مزایای جراحی بینی به روش باز از این روش برای جراحی بینی افراد بهره می گیرند.

مزایای جراحی بینی باز چیست؟

 • در این روش پیوند زدن بخیه آسان تر صورت می گیرد.
 • اندازه گیری در جراحی بینی باز بسیار دقیق تر انجام می شود.
 • به دلیل داشتن اشراف بیشتر به ساختمان بینی در این روش، جراح مشکلات آناتومیک موجود در بینی را راحت تر تشخیص می دهد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

مناسب ترین فرم بینی

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد هنگام مراجعه به دکتر سید هادی حسینی نسب ، جراح بینی تهران از ایشان می پرسند این است که:

بهترین فرم بینی برای ما کدام است؟

در پاسخ باید گفت که فاکتورهای زیادی در تعیین بهترین فرم بینی برای هر فرد تاثیرگذارند که عبارتنداز:

نوع بینی

افرادی که قصد جراحی بینی استخوانی داشته و بینی شان استخوانی است هیچ محدودیتی برای انتخاب فرم بینی شان نداشته و با توجه به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم می توانند بینی شان را به یکی از فرم های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی نمایند.

اما افرادی با بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن ساختار استخوان های بینی و همچنین ضخیم بودن پوست آن چاره ای به جز انتخاب فرم بینی طبیعی ندارند.

جنسیت

صورت آقایان معمولاً استخوانی و ضمخت است و فاکتوری که موجب گیرایی بیشتر آن ها می شود جذبه صورت آن ها است، بینی فانتزی به دلیل ویژگی هایی همچون داشتن قوس، سازگاری زیادی با ویژگی های چهره آقایان نداشته و موجب کاهش جذابیت آن ها خواهد شد به همین دلیل بهترین فرم بینی برای آقایان بینی طبیعی است.

در طرف مقابل خانم ها صورت هایی کوچک با اجزای ظریف دارند که همین امر هر دو فرم طبیعی و فانتزی را برای آن ها مناسب می سازد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

سلیقه افراد

زیبایی نسبی بوده و ملاک های زیبایی از نظر هر فرد متفاوت است.

بعضی از افراد صورت های کوچک و فانتزی را زیبا دانسته و برخی دیگر معتقدند صورت زیبا صورتی است که تمام اجزای آن طبیعی باشد.

بنابراین هر فرد با توجه به سلیقه خود باید فرم بینی اش را انتخاب نماید.

ویژگی های صورت هر فرد

صورت افراد دارای ویژگی های متفاوتی است، برخی از افراد صورت هایی درشت و برخی دیگر صورت های ظریف دارند.

باید گفت که افرادی با صورت های ظریف می توانند طبق سلیقه خود هر فرمی از بینی را انتخاب کنند اما توصیه ما به افرادی که صورت های بزرگ دارند این است که بینی شان را به فرم طبیعی جراحی نمایند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. به مدت دو هفته قبل از مراجعه برای عمل جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 2. آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است، انجام دهید.
 3. پیش از مراجعه برای عمل جراحی زیبایی بینی استحمام کنید.
 4. به مدت ۸ ساعت قبل از عمل جراحی بینی چیزی میل نکرده و ناشتا برای عمل مراجعه کنید.
 5. در روز جراحی بینی حتما یک الی دو همراه با خود داشته باشید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. داروهایی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است به طور مرتب مصرف کنید
 2. از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا خودداری کنید.
 3. بعد از جراحی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد پرهیز کنید.
 4. بینی خود را به طور مرتب بعد از عمل بینی بشویید تا دچار عفونت نشوید.
 5. مراقب باشید گچ بینی یا اسپلینت بینی بعد از رینوپلاستی خیس نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان و غیره تعیین می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات