www.Golldennet.com/گلدن نت
جراحی بینی به روش باز | متخصص جراحی گوش و حلق و بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

جراحی بینی به روش باز

بهترین جراح بینی در تهران
بهترین جراح بینی در تهران
جولای 20, 2020
جراحی زیبایی بینی در تهران
جراحی زیبایی بینی در تهران
آگوست 20, 2020
جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به دو روش باز و بسته قابل انجام است که ما در این مقاله قصد داریم درباره جراحی بینی به روش باز صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

انتخاب روش باز یا بسته برای عمل بینی به جراح بینی و نوع جراحی بینی بستگی دارد، اما در حالت کلی جراحی بینی به روش باز طرفداران بسیاری دارد.

برای اعمالی چون: عمل مجدد بینی، عمل بینی هایی که دفرمه شده اند، عمل زیبایی بینی همراه با انحراف شدید بینی و غیره از جراحی بینی به روش باز استفاده می شود.

در این نوع جراحی، برشی در قسمت پایین تیغه بینی زده می شود که به داخل سوراخ های بینی ادامه پیدا می کند، سپس پوست بلند می شود تا جراح بتواند غضروف ها و بافت های زیر پوست بینی را مشاهده کند. در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی می تواند با تسلط بسیار تغییرات لازم را انجام دهد.

جراحی بینی به روش باز

مزایای جراحی بینی به روش بسته

  • می توان در موارد دشوار نوک بینی را تغییر شکل داد.
  • آسان تر می توان در صورت نیاز فرآیند پیوند غضروف را انجام داد.
  • جراح بینی می تواند جراحی های پیچیده تری را با استفاده از این روش انجام دهد.
  • اجرای این روش برای جراح بینی آسان تر است.

عمل بینی

همانگونه که بینی ها انواع متفاوتی دارند عمل بینی نیز به همان صورت است. عمل بینی استخوانی ، عمل بینی گوشتی ، عمل بینی عروسکی ، عمل بینی فانتزی از پرطرفدار ترین اعمال بینی هستند.

عمل بینی استخوانی : افرادی که بینی استخوانی دارند یا در اصطلاح قوز بر روی پل بینی آن ها وجود دارد، پوستی نازک و غضروفی محکم دارند. این دسته از افراد عموما برای برداشتن قوز بینی اقدام به عمل زیبایی بینی می کنند.

عمل بینی گوشتی : برخی افراد بینی گوشتی دارند به گونه ای که نوک بینی آن ها پهن تر، پوست ضخیم تر، غضروف ضعیف تر می باشد. این افراد برای برطرف کردن پهنی نوک بینی خود برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند.

بینی عروسکی : برخی افراد به دنبال جلب توجه هستند و علاقه دارند بینی شان همانند بینی عروسک ها شود به همین دلیل عمل بینی عروسکی بر روی بینی این افراد انجام می شود.

عمل بینی فانتزی : افرادی که بینی شان کوچک، سربالا، قوس دار است برای این جراحی اقدام می کنند.

بهترین پزشک را انتخاب کنید :

برخی از افراد قبل از جراحی زمان زیادی را صرف آگاهی و کسب اطلاعات لازم در رابطه با جراحی بینی به روش باز ، تفاوت آن با جراحی بینی بسته و مزایای آن ها می کنند که واقعاً ضرورتی ندارد زیرا روش جراحی تاثیر چندانی در نتیجه نداشته، این مهارت و تجربه جراح و میزان توجه فرد به رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی است که موجب رقم زدن بهترین نتایج برای فرد می شود.

بینی به علت اینکه عضو برجسته صورت بوده و در وسط آن قرار گرفته است تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد دارد و همین امر موجب می شود تا وجود کوچکترین نقص در آن سریعاً به چشم آمده و بر زیبایی دیگر اجزای چهره نیز تاثیر بگذارد. به همین دلیل هم هست که امروزه افراد زیادی در سراسر جهان اقدام به انجام آن می کنند.

با توجه به استقبال زیاد افراد از این جراحی زیبایی ، پزشکان زیادی اقدام به انجام آن می کنند که همه آن ها مهارت و تجربه لازم را در این زمینه نداشته و همین امر موجب می شود تا نه تنها به نتیجه دلخواه شان از جراحی بینی دست نیابند بلکه عوارضی نیز در آن ها ایجاد شود که تا آخر عمر امکان جبران آن وجود نداشته باشد. لذا در انتخاب جراح بینی تان بسیار دقت کنید.

جراحی بینی به روش باز

ویژگی های بهترین جراحان بینی :

برای اینکه بتوانید به درستی جراح بینی خود را انتخاب کنید ابتدا باید از وجود ویژگی های ذیل در او اطمینان حاصل کنید:

  • داشتن وجدان کاری بالا : یک جراح بینی خوب فقط به منافع مالی خود فکر نکرده و جراحی بینی را فقط برای بیمارانی که از رضایت بخش بودن و بی عارضه بودن جراحی برای آن ها اطمینان داشته باشد انجام می دهد.
  • صرف کردن زمان کافی برای بیمار : یک پزشک خوب کاملاً بر این موضوع واقف می باشد که جراحی زمانی به ایمن ترین شکل ممکن انجام می شود که فرد از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشد از همین رو سوالات لازم در این رابطه را از بیمار پرسیده و آزمایشات لازم را برای او تجویز می کند.
  • آگاهی از اصول ریاضی، زیبایی شناسی و برخورداری از قدرت تصور بالا : برای اینکه بهترین نتیجه از جراحی برای فرد حاصل شود لازم است تا فرم بینی با دیگر اجزای صورت کاملاً در تناسب باشد که این امر فقط در صورتی که جراح به اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف داشته و قدرت تصور بالایی داشته باشد امکان پذیر است.

صبوری، خوش برخورد بودن، داشتن تجربه و مهارت کافی از دیگر ویژگی های یک جراح بینی خوب می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات