www.Golldennet.com/گلدن نت
جراحی زیبایی گوش | متخصص جراحی گوش و حلق و بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

جراحی زیبایی گوش

عمل دماغ
عمل دماغ
جولای 18, 2021
جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود ؟ برخی افراد از دوران کودکی تا کنون با اندازه و ظاهر گوش خود مشکل دارند یا این که برآمدگی گوش آن‌ها با یکدیگر متقارن نیست یا دچار افتادگی بیش‌ از حد می باشد به همین دلیل ممکن است کودک در مدرسه مورد اذیت آزار دیگران قرار گیرد و بزرگسالان نیز امکان دارد سعی کنند توسط موهایشان یا با استفاده از کلاه، ظاهر نامناسب گوش های خود را پنهان کنند.

خوشبختانه، عمل زیبایی گوش که به‌ عنوان جراحی گوش نیز شناخته شده است و در اصطلاح به آن اتوپلاستی می گویند، امروزه برای برطرف کردن مشکلات زیبایی گوش کاربرد دارند.

 

جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش

عمل گوش تنها باید توسط یک جراح گوش با تجربه انجام شود تا نتایج شگفت ‌انگیزی بر ظاهر، اعتماد به ‌نفس،  کیفیت کلی زندگی بیمار بر جای بگذارد به همین دلیل ما به شما عزیزان دکتر سید هادی حسینی نسب را معرفی می کنیم.

در مشاوره اولیه با دکتر سید هادی حسینی نسب، خصوصیات گوش شما، سایز، اندازه و محل قرارگیری آن مورد بررسی قرار می ‌گیرد. دکتر حسینی نسب درباره خواسته ‌های شما عزیزان و تصور شما درباره نتیجه آن صحبت خواهد کرد تا نتیجه جراحی آن چیزی باشد که شما انتظار دارید. همچنین ایشان درباره جزئیات جراحی، دوره نقاهت، آنچه بعد از جراحی گوش برای مراقبت نیاز است به شما اطلاعاتی می دهد و شما را برای این جراحی آماده می کند.

زمانی ‌که برای انجام این جراحی تصمیم ‌گیری می‌ کنید، می‌ توانید این اطمینان را داشته باشید که دکتر سید هادی حسینی نسب برای انجام عمل شما دارای تخصص و مهارت های کافی می باشد. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر و نیز رزرو نوبت، می ‌توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

مراحل انجام اتوپلاستی

ابتدا جراح زیبایی گوش ، نواحی برش و جای بخیه ها را مشخص می کند ، جراح گوش می تواند برش های مورد نیاز برای انجام جراحی زیبایی گوش را در یکی از نواحی ذیل ایجاد کند :

 1. پشت گوش بیمار
 2. درون چین های داخلی گوش بیمار

پس از ایجاد برش مورد نیاز ، جراح با انجام مواردی هم چون برداشتن غضروف و پوست اضافی گوش بیماران ، اقدام به رفع ایرادات ظاهری گوش آن ها می کند و پس از انجام اصلاحات مورد نیاز ، جراح برش های ایجاد شده را بخیه زده و سپس یک باند را بر روی گوش بیماران در دور سر آن ها می بندد.

بستن باند بعد از اتوپلاستی ، به کاهش تورم بعد از جراحی زیبایی گوش کمک بسیاری می کند.

در مدت زمانی که گوش های بیماران با استفاده از باند بسته شده است ، میزان شنوایی آن ها کمی کاهش می یابد که با برداشتن باند ها به حالت اولیه خود برمی گردد بنابراین در این باره نگران نشوید.

حدودا بعد از گذشت ۳ روز از جراحی زیبایی گوش ، جراح باند پیچیده شده در دور سر بیماران را باز می کند.

نتیجه اتوپلاستی

نتیجه جراحی زیبایی گوش ، دائمی می باشد و تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر نمی کند.

 

 

افراد مناسب برای جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی ) یک روش کاملا منحصربفرد می باشد شما عزیزان می توانید از طریق مشاوره با جراح زیبایی خود بهترین نتایج را از این جراحی به دست آورید. این جراحی برای افرادی مناسب است که دارای شرایط زیر باشند:

 • از سلامت کامل بهره مند باشند و به عفونت های مزمن درمان نشده ی گوش مبتلا نباشند .
 • بهتر است ۵ سال یا بیش از ۵ سال داشته باشد.
 • این سن، بهترین سن برای این جراحی است زیرا غضروف گوش مقاوت کافی خود را دارد.
 • این جراحی برای فردی مناسب است که از احساساتش صحبت کند.
 • بتواند همکاری لازم را با جراح داشته باشد.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی گوش

نمی توان برای جراحی زیبایی گوش ، مدت زمان مشخصی را اعلام کرد زیرا مدت زمان آن با توجه به میزان ایرادات گوش بیماران متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی برای انجام این جراحی به ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز است.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

 1. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی گوش انتخاب بهترین جراح گوش می باشد.
 2. برای انتخاب یک جراحی گوش خوب راه های متفاوتی وجود دارد از جمله پرس و جو از دوستان و آشنایان یا جستجو در گوگل.
 3. پس از انتخاب جراح گوش مورد نظر حتما برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده کنید.
 4. در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید حتما به اطلاع پزشک خود برسانید.
 5. آزمایشاتی را که جراح گوش برای تان تجویز نموده است به طور کامل انجام دهید.
 6. به مدت یک هفته قبل از جراحی اتوپلاستی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

 • داروهایی را که جراح گوش برای تان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن بر روی گوش خود نخوابید.
 • تا یک هفته بعد از جراحی گوش از از رفتن به حمام ، استخر ، سونا و غیره خودداری کنید و در صورت رفتن به حمام مراقب باشید تا سرتان خیس نشود.
 • حتما جلسات معاینه بعد از جراحی گوش را بروید.

عوارض جراحی زیبایی گوش

جراحی اتوپلاستی ، بسیار ایمن می باشد و باعث بروز مشکلات متفاوت برای بیماران نمی شود ، تنها ممکن است بیماران پس از جراحی اتوپلاستی دچار کمی تورم و کبودی شوند که این امر عادی است و به مروز زمان از بین می رود.

لازم به ذکر است احتمال بروز خطراتی هم چون عفونت ، نامتقارنی گوش ها ، درد شدید و غیره در بیمارانی که جراح گوش آن ها مهارت کافی را نداشته باشد وجود دارد ، بنابراین بیماران به منظور جلوگیری از بروز موارد فوق باید در حین انتخاب جراح گوش بسیار دقت کنند.

جراحی زیبایی گوش

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی گوش

 1. افرادی که سن آن ها بیش از ۵ سال باشد.
 2. کسانی که از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشند.
 3. اشخاصی که از جراحی زیبایی گوش انتظارات واقع بینانه دارند.

هزینه جراحی گوش

رنج قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی گوش وجود ندارد از این رو ما قادر به بیان قیمت معینی برای آن نیستیم. بیماران برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی اتوپلاستی ، ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات