www.Golldennet.com/گلدن نت
جراحی گوش | اتوپلاستی | متخصص جراحی گوش و حلق و بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

جراحی گوش

جراحی انحراف بینی
جراحی انحراف بینی
نوامبر 25, 2021
عمل زیبایی بینی
عمل زیبایی بینی
ژانویه 8, 2022
جراحی گوش

برخی از افراد به دلایلی از نظر ناحیه گوش دچار مشکل هستند. این افراد می توانند با استفاده از جراحی گوش ظاهر گوش های خود را اصلاح کنند. به جراحی گوش ، اتوپلاستی نیز می گویند که طرفداران خاص خود را دارد. به دلایلی چون مادرزادی و رخ داد حادثه و غیره برخی از افراد در ناحیه گوش دچار مشکل هستند این مشکل اعتماد به نفس آن ها را کاهش یا آن ها را از انجام برخی فعالیت های اجتماعی بازداشته است. لازم به ذکر است که کودکان بیش از بزرگسالان به این عارضه دچار هستند.

جراحی گوش

برخی از این مشکلات شامل:

 • عدم تقارن گوش ها
 • متفاوت بودن سایز گوش ها
 • بزرگ بودن گوش ها
 • عدم تناسب گوش ها با اندام
 • مزایای جراحی گوش
 • رفع نواقص ظاهری
 • جراحی ایمن و بدون خطر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • دوران بهبودی بسیار کوتاه
 • ایجاد ظاهری مطلوب

بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

 1. برای انتخاب جراح گوش بسیار دقت کنید.
 2. ملاک هایی چون میزان تحصیلات، تجربه، مهارت را برای انتخاب قرار دهید.
 3. با جراح گوش یک جلسه مشاوره داشته باشید.
 4. دکتر سید هادی حسینی نسب یکی از بهترین و با تجربه ترین جراح گوش و حلق و بینی در تهران می باشند که می توانند شما عزیزان را در این زمینه یاری کنند.
 5. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دکتر حسینی نسب می توانید به سایت دکتر مراجعه کنید.

 

 

نکات مهم قبل از جراحی گوش

 • اگر این عارضه در کودکان رخ داده است، بهتر است در دوران کودکی این درمان انجام پذیرد تا کودک دچار تمسخر کودکان و افراد دیگر قرار نگیرند.
 • برای انجام این جراحی ابتدا با جراح مشورت کنید.
 • بزرگسالان نباید برای انجام این جراحی سیگار بکشند.
 • دارو هایی مانند آسپرین، ویتامین E ، مکمل های دارویی، داروهای ضدالتهاب را کنار گذارید.
 • آزمایشات مورد نیازی که جراح برای تان تجویز کرده است را انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

به طور کلی انجام و رعایت دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی گوش کمک شایانی به تسریع روند بهبودی شما و بهتر گذراندن این دوران خواهد شد، این دستورالعمل ها عبارتنداز:

 1. به دلیل برش ها و تغییراتی که پزشک به منظور اعمال اصلاحات در گوش ها ایجاد می کند مقداری ورم، التهاب و کبودی در گوش ها بروز می کند که میزان و شدت آن در افراد مختلف متفاوت است.
 2. بلافاصله بعد از اتمام اتوپلاستی، پزشک اقدام به گذاشتن یک پانسمان بزرگ بر روی گوش های شما و پوشاندن آن ها می نماید.
 3. بعد از گذشت ۱ تا ۷ روز و با صلاحدید پزشک این پانسمان ها از روی گوش ها برداشته شده و هدبند مخصوصی بر روی گوش ها قرار می گیرد. این هدبند به طور کامل گوش ها را پوشانده و از آن ها در برابر ضربه و خم شدگی محافظت کرده و به این ترتیب گوش ها را در موقعیت اصلی خود نگه می دارد.
 4. افراد باید حتماً سربند یا باندی که پزشک برای آن ها تجویز نموده است را استفاده نمایند، به خصوص در مواردی که اتوپلاستی به منظور عقب کشیدن گوش ها انجام شده باشد.

جراحی گوش

دیگر مراقبت های بعد از جراحی گوش

 • استفاده از سربند در ۱ الی ۲ هفته ابتدایی بعد از اتوپلاستی باید به طور مداوم بوده و بعد از آن  به مدت ۱ ماه فقط شب ها استفاده شود.
 • به دلیل اینکه این جراحی زیبایی تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد لذا بروز حالت تهوع و سرگیجه پس از آن کاملاً طبیعی می باشد.
 • از دستکاری و مالش دادن گوش ها بعد از اتوپلاستی خودداری نمایید.
 • بهتر است که بعد از اتوپلاستی به صورت طاقباز و به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو بپرهیزید در این صورت فشاری به گوش ها وارد نخواهد شد.
 • توصیه می شود به مدت ۱ هفته بعد از اتوپلاستی لباس های دکمه دار بپوشید تا در هنگام پوشیدن و خارج کردن لباس از تن تان هیچ آسیبی به گوش ها وارد نشود.
 • از استنشاق دود و استعمال دخانیات که موجب ایجاد اختلال در روند بهبودی می شود به مدت ۲ هفته بعد از جراحی زیبایی گوش اجتناب نمایید.
 • ترشح مایعات به میزان کم از گوش ها بعد از جراحی پلاستیک گوش طبیعی است در این صورت می توانید با استفاده از هیدروژین پراکسید و پنبه گوش ها را تمیز کنید، البته توجه داشته باشید که این کار فقط باید جهت تمیز نمودن بخش خارجی گوش مورد استفاده قرار گرفته و از ورود به کانال گوش اجتناب نمود.
 • به هیچ عنوان غذاهای سفت نخورده و سر را به سمت پایین خم نکنید.

جراحی گوش برای چه کسانی مناسب هستند؟

 1. برای کودکان ۵ سال مناسب است.
 2. افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند باید از نظر جسمی از سلامت کامل برخوردار باشند.
 3. بیماری خاصی نداشته باشند.
 4. سیگار مصرف نکنند.
 5. از نتیجه جراحی انتظار واقع بینانه داشته باشند.

چه سنی مناسب جراحی گوش می باشد ؟

اتوپلاستی را می توان از ۵ سالگی تا بزرگ سالی انجام داد زیرا رشد گوش ها تکمیل شده است.

 

 

خطرات ناشی از جراحی گوش چیست ؟

همه جراحی های تهاجمی و کم تهاجم خطرات کلی خود را پس از عمل دارند. در اتوپلاستی نیز ممکن است فرد دچار خطرات احتمالی شوند که به آن ها اشاره خواهیم کرد. خون ریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی خطر مشترک بین همه ی جراحی هامی باشد. خطرات احتمالی مرتبط با اتوپلاستی عبارتند از:

اسکار

جای زخم ها در این جراحی احتمالا در پشت گوش یا در چین و چروک گوش دائمی هستند و در این محل ها اسکار به وضوح قابل رویت نمی باشد.

عدم تقارن قرارگیری محل گوش

این عوارض می تواند در نتیجه تغییرات در روند بهبودی رخ دهد. همچنین ، جراحی ممکن است عدم تقارن موجود را با موفقیت تصحیح نکند.

تغییرات در احساس پوست

در طول عمل اتوپلاستی ، تغییر موقعیت گوش ها می تواند به طور موقت بر حس پوست در ناحیه قبلی گوش ها اثرگذار باشد. به ندرت ، تغییرات دائمی هستند.

واکنش آلرژیک

ممکن است به چسب جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در حین یا بعد از عمل گوش ، واکنش آلرژیک نشان دهید.

مشکلات بخیه

بخیه هایی که برای حفظ شکل جدید گوش مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به سطح پوست راه پیدا کرده و باید برداشته شوند. این می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود. در نتیجه ، ممکن است نیاز به جراحی اضافی داشته باشد. تصحیح بیش از حد جراحی گوش می تواند خطوط غیرطبیعی ایجاد کند که باعث می شود گوش ها به عقب کشیده شوند.

در جراحی گوش از چه بیهوشی استفاده می شود ؟

جراحی اتوپلاستی را می توان در بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام داد. تعیین نوع بیهوشی بستگی به میزان سختی عمل ، شرایط جسمانی تان برای بیهوشی و نظر پزشک دارد.

گاهی اوقات این عمل با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می شود که تنها بخشی از بدن شما را بی حس می کند. در موارد دیگر ، ممکن است قبل از عمل، از بیهوشی عمومی استفاده کنند که شما در طول عمل هوشیار نیستید.

جراحی گوش به چه صورت انجام می شود ؟

تکنیک های اتوپلاستی بسته به نوع اصلاح مورد نیاز متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح پلاستیک شما انتخاب می کند محل برش ها و اسکارهای ناشی از آن را تعیین می کند.

پس از ایجاد برش ، پزشک ممکن است غضروف و پوست اضافی را برداشته و سپس غضروف را در موقعیت مناسب قرار داده و با بخیه های داخلی محکم می کند. برای بستن برش ها از بخیه های بیرونی استفاده می شود. این جراحی معمولاً حدود دو ساعت به طول می انجامد.

جراحی گوش

محل قرار گیری برش ها در اتوپلاستی کجاست ؟

محل قرارگیری برش ها برای جراحی اتوپلاستی ، پشت گوش ها یا در چین و چروک های داخلی گوش می باشد.

مزایا جراحی گوش

 • افرادی که این جراحی را انجام می دهند می توانند اعتماد به نفس خود را مجددا به دست بیاورند.
 • به دلیل تغییرشکل در گوش تقارن بی نظیری در فرم صورت به وجود آمده است .
 • این جراحی دارای عوارض بسیار کم و نتایج قابل قبولی می باشد.
 • این متد دارای دوره ریکاوری کوتاه مدتی می باشد.
 • نتیجه این عمل معمولا دائمی بوده و عمل قابل برگشتی نیست.

آیا این جراحی با درد همراه خواهد بود ؟

به هنگام انجام این فرآیند جراحی معمولا تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی قرار دارید.معمولا برای کودکان از بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد. به دلیل استفاده از ماده بی حسی هیچ گونه دردی متوجه نخواهید شد. بعد از اینکه اثر مواد بیهوشی از بین می رود درد و سوزش را ممکن است احساس کنید که با مصرف مسکن هایی که توسط پزشک تجویز شده اند برطرف خواهد شد.

آیا اتوپلاستی می تواند شنوایی را بهبود ببخشد؟

عمل اتوپلاستی قادر به انجام تغییرو اصلاحات در شکل ظاهری گوش می باشد و قادر به انجام هیچگونه تغییر در ساختار شنوایی نیست.
آیا اثر بخیه بعد از عمل زیبایی گوش مشخص می باشد؟
بعد از عمل جراحی گوش بخیه ها در پشت گوش زده می شود و معمولا در دید قرار ندارند و توسط موها پنهان می شوند.

بهترین زمان جهت انجام جراحی گوش چه وقتی است؟

در هر زمانی که تصمیم به انجام این عمل بگیرید می توانید با مراجعه به یک جراح با تجربه در زمینه گوش و حلق و بینی این کار را انجام دهید.
کودکان بعد از سن ۵سالگی که رشد در گوش ها متوقف شده است می توانند این عمل را انجام دهند.در صورتی که پیش از متوقف شدن جریان رشد این عمل انجام شود به مرور زمان ممکن است دستخوش تغییرات ناخوشایندی شود

 

نتایج جراحی گوش چه زمانی مشخص می شود ؟

پس از برداشتن پانسمان ، فورا متوجه تغییر ظاهر گوش خود می شوید. این تغییرات دائمی هستند. اگر نتایج راضی کننده نباشد، احتمال وجود جراحی مجدد بسیار زیاد است.

هزینه جراحی گوش

با مراجعه به مطب دکتر حسینی نسب و مورد معاینه قرار گرفتن توسط آقای دکتر می توانید از این هزینه مطلع شوید. توجه داشته باشید که این هزینه به فاکتور های بسیاری بستگی دارد.

برای مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند جهت انجام هماهنگی های لازم تماس بگیرید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات