www.Golldennet.com/گلدن نت
سن مناسب برای جراحی گوش | جراحی گوش | اتوپلاستی | دکتر سید هادی حسینی نسب

سن مناسب برای جراحی گوش

رینوپلاستی
رینوپلاستی
فوریه 1, 2020
جراح بینی تهران
جراح بینی تهران
مارس 19, 2020
سن-مناسب-برای-جراحی-گوش

سن مناسب برای جراحی گوش

سن مناسب برای جراحی گوش : جراحی پلاستیک گوش یکی از روش های مناسب جهت ایجاد زیبایی در افرادی می باشد که لاله های گوش پهنی در یک یا هر دو گوش خود دارند یا افرادی که بر اثر ضربه یا به صورت ارثی دارای برجستگی و پهنی گوش هستند. غیرطبیعی بودن ظاهر گوش ها تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری افراد دارد، حتی امکان دارد برخی از کودکان که به صورت مادرزاد گوش های پهنی دارند مورد تمسخر هم سن و سال های خود قرار گیرند، خوشبختانه دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید یا مجبور به تحمل این نقص زیبایی در خود باشید، زیرا عمل جراحی پلاستیک گوش یا اتوپلاستی، راه حلی مناسب برای برطرف کردن این مشکل شما عزیزان می باشد.

 

سن-مناسب-برای-جراحی-گوش

 

 

 جراحی گوش که یک جراحی بسیار ساده و راحت می باشد تحت نظر جراح و متخصص گوش حلق و بینی انجام می شود که ما به شما عزیزان توصیه می کنیم برای انجام این جراحی به مطب دکتر سید هادی حسینی نسب مراجعه کنید.

چه افرادی نیاز به جراحی پلاستیک گوش دارند؟

همانطور که گفتیم، تعدادی از افراد ممکن است به شکل مادرزادی یا در اثر ضربه، دچار پهنی و بزرگی لاله گوش باشند. گوش ها باید هماهنگی لازم را با سر و صورت شما عزیزان داشته باشند.

امکان دارد گوش ها به دلایل مادرزادی به صورت کامل رشد نکرده باشند یا بیش از اندازه رشد کرده باشند، این شرایط ممکن است در یک یا هر دو گوش شما ایجاد شود.

افرادی که در طی انجام ورزش های رزمی دچار پهنی گوش شده اند نیاز به انجام ین جراحی دارند.

روش های جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش به سه طریق قابل انجام است:

 • بی حسی موضعی
 • نیمه بیهوشی
 • بیهوشی کامل

که روش مناسب برای انجام این جراحی با توجه به نوع گوش و مدت زمان جراحی، به وسیله خود جراح پلاستیک گوش تعیین می گردد.

سن مناسب جراحی پلاستیک گوش

اگر مشکلات ظاهری گوش به صورت مادرزادی باشد، بهترین سن برای انجام آن، قبل از دوران دبستان می باشد، زیرا این جراحی که در اصطلاح به آن اتوپلاستی می گویند موجب افزایش اعتماد به نفس فرزندانتان می شود و از آسیب های روحی و روانی پیشگیری می کند.

 

سن مناسب برای جراحی گوش

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

علاوه بر اینکه هر چه جراحی گوش در سنین پایین تری و توسط یک پزشک ماهر انجام شود نتیجه مطلوب تری خواهد داشت رعایت و توجه به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم نیز در رضایت بخش بودن نتیجه این جراحی زیبایی تاثیر بسزایی دارند.

 • پزشک بعد از تمام شدن جراحی یک پانسمان بسیار بزرگ را بر روی گوش ها قرار می دهد و به این ترتیب آن ها را می پوشاند.
 • پزشک در صورت صلاحدید بعد از گذشت ۱ تا ۷ روز اقدام به برداشت این پانسمان از روی گوش ها نموده و هدبند مخصوصی را جایگزین آن می نماید که موجب نگهداری گوش ها در موقعیت جدید و جلوگیری از ورود آسیب و ضربه به آن ها می گردد.
 • افراد نباید استفاده از هدبند را نادیده گرفته و می بایست به مدت ۱ هفته از آن به طور مداوم استفاده کرده، بعد از گذشت این مدت زمان و حدود ۱ ماه فقط شب ها آن را بر روی گوش های خود بگذارند.
 • برای انجام این جراحی زیبایی معمولاً بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد، به همین دلیل آثار مواد بیهوشی به مدت چند روز در بیمار وجود داشته و امکان بروز سرگیجه و حالت تهوع در او وجود خواهد داشت. لذا در صورتی که دراز کشیده و قصد بلند شدن دارید حتماً پیش از برخواستن ۱ دقیقه بنشینید و سپس بلند شوید.
 • در صورت بروز تورم و کبودی نگران نشوید زیرا این عوارض کاملاً طبیعی هستند و بعد از مدتی رفع خواهند شد.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی گوش عبارتنداز:

 • به هیچ عنوان گوش ها را دستکاری نکرده و آن ها را مالش ندهید.
 • بهتر است افراد به مدت ۱ هفته از پوشیدن لباس های یقه دار پرهیز کرده، لباس های گشاد و دکمه دار بپوشند با این کار هنگام پوشیدن و خارج کردن لباس، گوش ها تحت فشار و آسیب قرار نخواهند گرفت.
 • توصیه دکتر هادی حسینی نسب به افراد این است که بعد از جراحی به صورت طاقباز و به پشت خوابیده و به پهلو نخوابند؛ گوش ها با خوابیدن به پهلو، بین سر و بالشت قرار گرفته و ممکن است آسیب ببینند.
 • به مدت ۲ هفته از استعمال دخانیات و به طور کلی استنشاق دود که موجب بروز اختلال در بهبودی افراد می شود بپرهیزید.
 • ترشح مایعات از گوش ها به مقدار کم طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست برای پاک کردن این ترشحات می توانید از یک پنبه و هیدروژن پراکسید استفاده نمایید، البته توجه کنید که هنگام پاک کردن این ترشحات به هیچ عنوان به کانال گوش وارد نشوید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات