www.Golldennet.com/گلدن نت
سپتوپلاستی چیست | سپتوپلاستی | جراحی بینی | عمل بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

سپتوپلاستی چیست

رینوپلاستی بینی های گوشتی
رینوپلاستی بینی های گوشتی
ژانویه 21, 2018
بینی گوشتی و بزرگ
بینی گوشتی و بزرگ
ژانویه 23, 2018
سپتوپلاستی چیست

سپتوپلاستی چیست

سپتوپلاستی چیست : سپتوپلاستی یک عمل جراحی می باشد که جهت رفع انحراف سپتوم انجام می شود. یک سپتوم منحرف شده زمانی اتفاق می افتد که غضروفی که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند در محل اصلی خود قرار نگیرد. این امر سبب به وجود آمدن مشکلات تنفسی ، خون دماغ شدن، درد می گردد.

 

سپتوپلاستی چیست

 

هدف اصلی از انجام جراحی سپتوپلاستی اصلاح هم ترازی سپتوم بینی برای بهبودی در مسیر جریان هوای درون بینی می باشد. سپتوپلاستی را می توان به صورت سرپایی انجام داد اما برای دقت و نتیجه بهتر در اتاق عمل انجام شود بهتر می باشد. این جراحی با هر دو روش بیهوشی موضعی و عمومی قابل انجام است.

سپتوم چیست؟

یک دیوار استخوانی و غضروفی می باشد که بینی را به دو قسمت تقسیم می کند. یک سپتوم منحرف شده زمانی ایجاد می شود که سپتوم بینی شما از یک سمت بینی به سمت دیگر انتقال پیدا کند. انحراف سپتوم بینی برای برخی از افراد مادرزادی می باشد اما برخی مواقع ممکن است انحراف سپتوم به وسیله ضربه ایجاد گردد.

در بیشتر افرادی که انحراف سپتوم دارند یکی از مسیر های عبور هوا در بینی شان بسیار کوچک تر از دیگری می باشد به همین دلیل افراد دچار اختلال در تنفس می شوند. نشانه های دیگر سپتوم منحرف شده می توان به خون دماغ شدن مکرر و درد صورت اشاره کرد که جراحی تنها راه برای اصلاح و درمان سپتوم منحرف شده می باشد .

آیا نتایج جراحی سپتوپلاستی پایدار است؟

نتایج در بیشتر مواقع پایدار است. غضروف و بافت بینی ممکن است به مرور زمان تغییر شکل دهد. بافت بینی بین ۶ _ ۳ ماه پس از جراحی نسبتا ثبات پیدا می کند با این وجود بعضی از تغییرات امکان دارد تا یک سال یا بیشتر از یک سال پس از جراحی رخ دهد .

بیشتر اشخاص پس از سپتوپلاستی متوجه می شوند که علائم و نشانه های آن ها، به عنوان مثال تنفس مشکل دار که از سپتوم منحرف شده ایجاد شده بود بهبود یافته است ، میزان بهبودی پس از این جراحی در هر فردی متفاوت است.

برای انجام سپتوپلاستی با یک جراح ماهر و با تجربه که ما به شما عزیزان دکتر سید هادی حسینی نسب را معرفی می کنیم مشورت کنید.

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات