www.Golldennet.com/گلدن نت
سینوزیت و سردرد | سینوزیت | درمان سینوزیت | دکتر سید هادی حسینی نسب

سینوزیت و سردرد

سینوزیت
سینوزیت
فوریه 5, 2018
درمان التهاب گوش خارجی
درمان التهاب گوش خارجی
فوریه 10, 2018
سینوزیت و سردرد

سینوزیت و سردرد

سینوزیت و سردرد : در ابتدا لازم است شما عزیزان درباره سینوزیت آگاهی داشته باشید. جمجمه انسان دارای حفره های تو خالی در اطراف چشم و پیشانی می باشد که درون این حفره ها هوا قرار دارد . سینوس ها غشای نرمی که مخاط نام دارد که را دارا می باشند، این غشا داخل سینوس را پوشش می دهد. فضای داخلی سینوس ها مرطوب است و این رطوبت به دلیل ترشحات مخاط سینوس می باشد.

 

سینوزیت و سردرد

 

ترشحات سینوس در حد نرمال به وسیله بینی و حلق خارج می گردد و انسان به صورت ناخودآگاه آن را خارج می کند. لازم به ذکر است که محیط مرطوب داخل سینوس محلی بسیار مناسب برای عفونت و اختلالات این چنینی می باشد. در شرایطی که میزان ترشحات سینوسی از نظر غلظت و میزان آن افزایش پیدا کند، دفع آن توسط بینی و حلق به راحتی انجام نمی شود که نتیجه این امر تورم سینوس ها می باشد.

چرا سردرد سینوزیتی ایجاد می شود؟

این سوالی است که برای اغلب بیماران به وجود می آید. همان طور که در بالا نیز ذکر کردیم، سردرد های سینوزیتی از فشار ترشحات سینوس به سینوس و دیواره اطراف آن به وجود می آید. تحمیل این فشار در قسمت پیشانی، صورت، چشم ها باعث ایجاد سردرد سینوزیتی می شود.

سردرد های سینوزیتی در بیشتر موارد با تحریک آلرژن ها یا ویروس ها ایجاد می شود. در برخی موارد به دلیل سرما و نفوذ آن توسط پیشانی و صورت، احتمال ابتلا شدن فرد به سینوزیت افزایش پیدا می کند.

آیا سردرد سینوزیت درمان می شود؟

پزشک در ابتدا با استفاده از آزمایش های مورد نیاز، عکسبرداری، سی تی اسکن و در برخی مواقع آندوسکوپی سینوس ، شرایط شما بیماران عزیز را بررسی می کند. این امر به این دلیل است که منشا ترشحات سینوزیتی به دست آید.

در صورتی که منشا ترشحات سینوسی، آلرژی باشد با دارو های کنترل آلرژی مانند آنتی هیستامین یا اسپری های ضد احتقان می توان آن را کنترل و درمان کرد، اما اگر منشا ترشحات سینوسی، ویروس باشد لازم است فرد برای انجام جراحی آندوسکوپی بینی اقدام کند.

برای درمان این عارضه می توانید از طریق شماره تلفن یا آدرسی که در سایت وجود دارد به مطب آقای دکتر سید هادی حسینی نسب مراجعه کنید.

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات