www.Golldennet.com/گلدن نت
شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی | جراحی | دکتر سید هادی حسینی نسب

شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی:

چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟
چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟
مارس 27, 2018
اقدامات بعد از جراحی لوزه
اقدامات بعد از جراحی لوزه
آوریل 4, 2018
شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی

شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی

بعد از این که بیماران عمل جراحیشان را به پایان میرسانند نیاز به  شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی خود در روزهای اول دارند و در همان روزهای ابتدایی با گرفتگی خون های لخته شده حاصل از جراحی روی حفره های بینی خود به سختی قادر به تنفس می باشند که در این مقاله به یک سری از الگوهای مراقبتی برای شستوشوی بینی و مراقبت از زخم بعد از جراحی زیبایی بینی اشاره شده است.

 

 

 

این موضوع هم از نظر ظاهری و هم از لحاظ بستن راه هوایی بینی و اشکال در تنفس موجب آزردگی بیماران می شود و باید به نحو مناسب رسیدگی شود.
روش پیشنهادی ما در اینجا مرحله به مرحله آورده شده است که با هم آنرا مرور می کنیم:
۱-می توان در روزهای اول، خون های لخته شده ای را که در داخل بینی میباشد با نوک گوش پاک کن آغشته به سرم نمک تمیز نمود. توجه داشته باشید که فقط نوک پنبه ای گوش پاک کن را در داخل بینی خود کنید و از وارد کردن بیشتر آن خودداری فرمایید.
۲-عده ای از جراحان برای زخم هایی که در بیرون بینی بر روی بخیه قرار گرفته اند و کندن آنها با زور احتمال پارگی بخیه را دارند محلولی به نام هیدروزن پراکسید را توصیه می کنند.
حتما توجه داشته باشید که پزشک شما با غلظت مناسب این محلول را برای شما تجویز کند و برای قسمت بیرونی بینی خود استفاده کنید
۳-در طول هفته اول تا دوم بعد از عمل پس از هر بار تمیز کردن زخمها ، پماد موپروسین یا جنتامایسین استریل چشمی با کمک گوش پاک کن به داخل بینی و روی زخم های بیرونی آن مالیده می شود .
۴-در کل اگر احتمال خونریزی از بینی را می دهید و از دسترس فوری به جراحتان یا تیم پرستاری اش مطمئن نیستید بهتر است خودتان برای چند روز اول دستکاری داخل بینی را انجام ندهید.
زمانیکه مراقبت های اولیه به پایان می رسد می توان از اسپری سالین بینی یا قطره ها به دفعات در طول روز استفاده کرد

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات