www.Golldennet.com/گلدن نت
عمل بینی شکسته ✔ هر آنچه که نمی دانید ✔ دکتر سید هادی حسینی نسب

عمل بینی شکسته

جراحی زیبایی گوش
جراحی زیبایی گوش
دسامبر 4, 2022
جراحی بینی
جراحی بینی
دسامبر 29, 2022
عمل بینی شکسته

شکسته شدن بینی ، رایج ترین آسیب استخوانی در ناحیه صورت است. گاهی اوقات افراد به نوعی جراحی بینی جهت عمل بینی شکسته نیاز خواهند داشت. این شکستگی معمولا در اثر تصادف و سانحه، در افراد ایجاد می شود. عواملی مانند زمین خوردن ، تصادف ، سقوط از بلندی و غیره باعث ایجاد شکستگی در بینی می شود. شکستگی بینی با نسبت ۲ به ۱ ، در آقایان فراوانی بیشتری نسبت به خانم ها دارد. به عبارت دیگر به ازای هر ۱ خانم ، ۲ آقا شکستگی بینی را تجربه می کنند. در محدوده سنی ۱۵ تا ۳۰ سال ، این شکستگی بیشتر در افراد اتفاق می افتد.ممکن است در اثر شکسستگی بینی و از دست رفتن استحکام بینی ، تغییراتی در ظاهر و عملکرد بینی به وجود آید که مطلوب نخواهد بود.درمان خاصی توسط جراح بینی ، با توجه به ماهیت آسیب و وسعت آن برای بیمار در نظر گرفته می شود. اگر می خواهید به اطلاعاتی جامع در این زمینه دست پیدا کنید با این مقاله از سایت دکتر هادی حسینی نسب بهترین جراح بینی تهران همراه باشید.

 

عمل بینی شکسته

 

 

جا انداختن بینی شکسته

از روش جااندازی بینی برای درمان بینی های شکسته استفاده می گردد.  در نخستین روزهای شکسته شدن بینی به جراح بینی مراجعه کنید، زیرا بهترین زمان برای جا انداختن بینی همان روزهای ابتدایی می باشد. پس از جا انداختن بینی ، برای ایجاد تغییرات مورد نیاز دیگر، از جراحی بینی استفاده خواهد شد.

انواع شکستگی بینی

  • شکستگی قدامی یا روبرو

در این نوع ضربه ای با انرژی و نیروی زیاد از قسمت بالا به بینی و صورت وارد می شود که موجب فرورفتگی پل بینی  و ایجاد تغییر در ظاهر آن می شود.

  • شکستگی  کناری

در این نوع شکستگی به قسمت کناری بینی نیرو وارد می شود و نیروی وارده موجب فرو رفتن بینی از یک سمت و بیرون زدن آن از سمت دیگر می شود. لازم به ذکر است که این نوع شکستگی، شایع ترین نوع آن است.

عمل بینی شکسته به چه روشی انجام می شود؟

بینی شکسته شده اغلب با جا افتادن بینی ، به صورت سرپایی مداوا می شود. اگر آسیب وارد شده به بینی سطحی باشد، مداوا به وسیله بی حسی موضعی و در مطب انجام می شود. در صورت استفاده از روش باز ، پس از بلند کردن پوست، قطعات شکسته شده در محل مناسب جایگذاری می شوند.

درمان شکستگی بینی بدون جراحی

در صورتی که آسیب وارد شده به بینی جزئی باشد، از جاانداختن بینی برای درمان آن استفاده می شود. چنان چه آسیب جزئی بوده ولی در زمان مناسب برای مراجعه (که بین ۱۵ روز تا ۱ ماه است ) به جراح بینی اقدام نشود، جاانداختن بینی دیگر موثر نخواهد بود و باید عمل بینی شکسته انجام شود.  فیلم عمل زیبایی بینی شکسته ، فیلم جا انداختن شکستگی بینی و عکس شکستگی بینی را می توانید در گوگل مشاهده نمایید. در مورد مراقبت های بعد از عمل شکستگی بینی با مراجعه به قسمت های دیگر سایت، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

چه افرادی بیشتر در معرض خطر شکستگی بینی قرار دارند؟

افرادی که ورزش هایی که با توپ انجام می شود نظیر بسکتبال و والیبال بازی می کنند و همچنین آن دسته از افرادی که ورزش های رزمی انجام می دهند و یا فعالیت هایی چون موتورسواری ودوچرخه سواری را انجام می دهند می توانند در معرض خطر شکستگی بینی قرار داشته باشند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی شکسته

  • معمولا جراحی بینی شکسته نسبت به دیگر جراحی ها دارای میزان حساسیت بیشتری می باشد سعی کنید در دورهریکاوری نکات و توصیه ها را جدی بگیرید و رعایت کنید.  این جراحی بسیار حساس می باشد.
  • در طی دوره نقاهت ممکن است میزان کبودی بسیاری را تجربه کنید که بعد از این جراحی ممکن است.
  • تا چند روز بعد از جراحی بهتر است غذاهای نرم را استفاده کنید و آب فراوان بنوشید.
  • به میزان مورد نیاز برای استراحت بدن اهمیت فراوان بدهید و از محل کار خود چند هفته مرخصی بگیرید و فعالیت های سنگین که می توانند باعث اذیت شدن شما شوند خودداری کنید.
  • درد توذم و کبودی از عوارض عمل بینی شکسته به شمار می روند صبر کنید و دستورالعمل های مراقبتی را جهت بهبودی به جا بیاورید.
  • برای تسکین درد و کبودی استفاده از کمپرس سرد گزینه ای عالی است.
  • قرار گرفتن در برابر نورخورشید می تواند روند بهبودی را کند کند تا مدتی در معرض اشعه آفتاب قرار نگیرید.

چگونه می توان از به وجود آمدن آسیب به بینی جلوگیری کرد ؟

با انجام اقداماتی چون استفاده از کلاه ایمنی ،کمربند ایمنی ،پوشیدن کفش های مناسب و استفاده از گارد به هنگام انجام ورزش هایی که امکان برخورد فیزیکی در آن وجود دارد می توانید از این مساله جلوگیری کنید.

 تعرفه عمل شکستگی بینی به چه صورت است ؟

هزینه عمل شکستگی بینی ، با توجه به وسعت و میزان آسیب وارد شده و عوامل دیگری مانند منطقه جغرافیایی و تجربه جراح متفاوت خواهد بود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات