www.Golldennet.com/گلدن نت
عمل دماغ | جراحی زیبایی بینی | جراحی بینی | سیدهادی حسینی نسب| دکتر حسینی نسب

عمل دماغ

جراح زیبایی بینی
جراح زیبایی بینی
ژوئن 17, 2021
جراحی زیبایی گوش
جراحی زیبایی گوش
سپتامبر 2, 2021
عمل دماغ

همه ما می دانیم که امروزه یکی از شایع ترین و رایج ترین جراحی های پلاستیک که دکتر سیدهادی حسینی نسب نیز در آن تجربه زیادی دارند، عمل زیبایی بینی یا همان عمل دماغ است.

عمل دماغ اصطلاح عامیانه جراحی بینی است که اغلب افراد از آن استفاده می کنند.

 

 

جراحی بینی به هر دلیلی از جمله پولیپ، افتادگی نوک بینی، نامتقارن بودن پره ی بینی، انحراف بینی، کجی بینی و خیلی از دلایل دیگر انجام می شود که اغلب کاندیدای آن جوانان و نوجوانان هستند.

کاندیدای عمل دماغ این موضوع را در نظر داشته باشند که هدف از جراحی بینی زیباتر شدن چهره است نه غیر عادی شدن آن، برخی از آنان این امر را در نظر نمی گیرند و پس از جراحی بینی تناسب اجزای صورت خود را از دست می دهند و مجددا تصمیم به جراحی بینی می گیرند.

در حالت کلی زیبایی چهره در تناسب تمامی اجزای صورت است به همین دلیل نمی توان گفت کوچکی بیش از اندازه بینی می تواند چهره و صورت را زیباتر کند.

در برخی مواقع همین کوچکی موجب می شود چهره نه تنها زیبا شود بلکه همان چهره طبیعی قبلی نیز از بین برود، پس بهتر است هدف را بر روی برطرف نمودن عیوب بینی قرار دهید نه کوچکی بینی.

 

عمل دماغ

 

درباره عمل بینی

جراحی بینی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود که اغلب جراحان بینی از بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

نوع بیهوشی بسته به پیچیدگی جراحی بینی انتخاب می شود که پس از طی کردن روند بیهوشی، جراح بینی برش هایی را بر روی پوست بینی ایجاد می کند که توسط آن ها بتواند تغییرات لازم را انجام دهد و فرد را به نتیجه دلخواه خود برساند.

پس از اتمام جراحی بینی به محل برش ها بخیه زده می شود که اغلب این بخیه ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند، سپس بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می گردد.

پس از جراحی بینی لازم است تا بیمار مواردی را برای دست یابی به نتیجه بهتر رعایت کند که در ذیل به صورت مختصر درباره آن توضیح خواهیم داد.

 

اقدامات پس از عمل دماغ

  • پس از جراحی بینی ابتدا از غذا های نرم و آبکی استفاده کنید.
  • استفاده از عینک به مدت ۶ ماه ممنوع می باشد.
  • در هنگام استراحت سر را بالا تر از بدن قرار دهید.
  • مصرف سیگار و دخانیات تا چند هفته پس از عمل بینی ممنوع می باشد.
  • انجام ورزش های سنگین در این دوران ممنوع است.
  • استفاده از کمپرس یخ پس از جراحی بینی به روند بهبودی کمک می کند.

استحمام بعد از عمل دماغ

یکی از شایع ترین سوالات افرادی که قصد جراحی بینی داشته یا بینی خود را جراحی کرده اند از دکتر هادی حسینی نسب ، جراح بینی تهران در رابطه با نحوه استحمام بعد از عمل بینی می باشد.

در ابتدا باید بگوییم که بهتر است افراد شب قبل از جراحی بینی ، استحمام نمایند زیرا با این کار فرد تا چند روز بعد از جراحی نیاز به استحمام نخواهد داشت.

توصیه دکتر هادی حسینی نسب به افراد این است که تا جای ممکن در روزهای ابتدایی از رفتن به حمام خودداری کنند و برای انجام این کار حتماً از فردی درخواست کنند تا آن ها را همراهی کنند.

در رابطه با نحوه استحمام باید بگوییم بهترین روش این است که بیمار بر روی یک صندلی نشسته و سر خود را به عقب خم کند و از فرد همراه بخواهد که موهای او را شست و شو دهد، با این کار:

اسپلینت و چسب بینی خیس نمی شود:

بعد از جراحی، بینی موقعیت جدیدی پیدا می کند که باید در آن تثبیت گردد؛ به همین منظور پزشکان بر روی بینی چسب یا اسپلینت قرار می دهند. افراد باید به مدت ۱ هفته از چسب یا اسپلینت بینی خود در مقابل خیس شدن و آسیب دیدن محافظت کرده و به هیچ عنوان آن ها را دستکاری نکنند.

خم کردن سر به سمت عقب از خیس شدن چسب و اسپلینت در حین دوش گرفتن جلوگیری می کند.

 

عمل دماغ

 

تورم بینی تشدید نخواهد شد:

اگر فرد به تنهایی حمام کند برای شستشوی بدن خود ناچار به خم کردن سر به سمت پایین خواهد شد، این کار نه تنها موجب خیس شدن چسب بینی شده بلکه تورم موجود در بینی را نیز تشدید می کند.

زمانی که سر به سمت پایین خم می شود میزان گردش خون در سر و صورت بیشتر شده و در نتیجه ورم بینی افزایش خواهد یافت.

احتمال آسیب دیدن بینی به صفر می رسد: همانطور که می دانید جراح برای انجام جراحی بینی ، فرد را بیهوش می کند و آثار مواد بیهوشی تا چند روز در فرد باقی خواهد ماند.

احتمال گیج رفتن سر بیمار در اثر وجود آثار مواد بیهوشی وجود دارد، به همین دلیل بهتر است از نشستن طولانی مدت در وان، استحمام به تنهایی و همچنین استحمام با آب خیلی گرم بپرهیزید.

هزینه عمل دماغ

فاکتورهایی همچون میزان ایرادات بینی، نوع بینی، دستمزد جراح و غیره در تعیین دقیق هزینه عمل بینی موثر هستند لذا قبل از معاینه بیمار نمی توان هزینه مشخصی را به او اعلام نمود.

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات