www.Golldennet.com/گلدن نت
عمل کردن بینی | عمل بینی | جراحی بینی | جراحی زیبایی بینی | دکتر سید هادی حسینی نسب

عمل کردن بینی

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی
نوامبر 17, 2021
جراحی انحراف بینی
جراحی انحراف بینی
نوامبر 25, 2021
عمل کردن بینی

افراد امروزه با انجام عمل های زیبایی مختلفی از جمله عمل کردن بینی ، نقص های خود را برطرف کرده و با این کار اعتماد به نفس خود را افزایش می دهند. دکتر سید هادی حسینی نسب ، جراح بینی تهران ، بهترین نتایج از رینوپلاستی را برایتان به ارمغان می آورد.

بینی به عنوان عضو برجسته صورت، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد.

بینی فرد می بایست با سایر اجزای صورت در تناسب باشد، در این صورت است که به زیبایی بیشتر چهره کمک خواهد کرد.

 

عمل کردن بینی

 

نتیجه عمل بینی

لازم است که افراد تصورات واقع بینانه ای از عمل بینی داشته باشند، در این صورت است که میزان رضایت آن ها بعد از عمل بینی بیشتر خواهد بود.

نتیجه عمل بینی به عوامل بسیار زیادی همچون میزان ضخامت پوست بینی ، نوع غضروف بینی ، مراقبت های خود فرد بعد از عمل بینی و همچنین مهارت و تجربه جراح بینی ، بستگی  دارد.

جراح بینی نمی تواند این تضمین را به بیمار دهد که نتیجه عمل بینی ، دقیقا مطابق خواسته و انتظارات او خواهد ولی می تواند این اطمینان را به فرد دهد که تمام تلاش و تجربه خود را برای تحقق بهترین نتیجه به کار خواهد بست.

بدیهی است که هرچه میزان تجربه و مهارت جراح بینی بیشتر باشد، نتیجه به دست آمده از عمل بینی بهتر خواهد بود.

عمل جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی ، پوست ضخیم و غضروف های نازک و ضعیفی دارند.

به دلیل همین ویژگی ها در گذشته نمی شد کار خاصی برای بینی های گوشتی کرد و روش های به کار برده شده در گذشته صرفا کاهنده بودند و به مرور زمان بینی به فرم اولیه خود بازمی گشت.

اما امروزه با بکارگیری روش های جدید و تقویت غضروف های بینی ، احتمال بازگشت این نوع بینی ها به فرم اولیه به نزدیک صفر رسیده است.

انجام عمل بینی بر روی بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک و غضروف های محکم، به مراتب آسان تر از عمل بینی های گوشتی می باشد.

فیلم عمل بینی استخوانی و فیلم عمل بینی گوشتی بزرگ را می توانید در قسمت گالری و ویدئو همین سایت مشاهده نمایید.

 

 

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی دارای یک سری عوارض موقتی و دائمی می باشد.

عوارض موقتی در تمامی جراحی های بینی اتفاق می افتد که به مرور زمان بهبود خواهند یافت.

ولی عوارض دائمی که شایع نبوده و بر اثر بی تجربگی و عدم مهارت جراح بینی اتفاق می افتند، در برخی موارد تا اخر عمر در فرد باقی خواهند ماند و برخی دیگر با جراحی ترمیمی بینی اصلاح خواهند شد.

عمل بینی ارزان

جراحی بینی قیمت های متفاوتی دارد.

عوامل بسیار زیادی مانند نوع بینی ، تجربه جراح بینی و منطقه جغرافیایی در تعیین هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است.

بدیهی است که جراحان بینی باتجربه و مجرب، دستمزدهای بیشتری نسبت به رزیدنت های کم تجربه ای که اقدام به عمل کردن بینی با هزینه کم می کنند، دارند.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی که واژه پزشکی معادل جراحی بینی است، پیچیده ترین و چالش برانگیزترین جراحی زیبایی محسوب می شود.

در دنیای امروزی هنوز هم یک عمل فوق العاده محبوب است. هدف از جراحی ایجاد تناسب بینی با سایر مولفه های صورت است. بینی ساختاری است که در وسط صورت قرار می گیرد و هر اشتباهی بسیار واضح است. برای ایجاد چالش بیشتر مطمئناً هیچ کتابی وجود ندارد که بتواند برای همه بینی ها مفید باشد.

هیچ چیز مهم تر از وسط صورت نیست، جایی که نسبت بینی برای موفقیت یک عمل کاملاً مهم است. آناتومی بینی محدود و پیچیده است. درک کامل آن می تواند جزئیات را روشن کند.

بینی یک ماهیت عملکردی در تنفس و بویایی است. جریان هوای ورودی را مرطوب، گرم و تمیز  می کند. داشتن یک روش سیستماتیک برای ارزیابی بینی و برنامه ریزی درمان مهم است، زیرا بینی شامل ترکیبی از انواع پوست، اشکال غضروفی و ناهنجاری استخوانی است که می تواند حتی باتجربه ترین جراح را به چالش بکشد.

درغیر این صورت، جراحی بینی می تواند منجر به نتایجی مانند بینی کوچک و بدشکل، مشکل تنفسی و بویایی، محدود کردن مبارزه با آلاینده های هوا و عفونت های مکرر دستگاه تنفسی فوقانی.

 

 

 تکنیک های جراحی بینی

زمانی که تصمیم به جراحی بینی داریم، این پرسش مطرح خواهد شد که آیا رینوپلاستی باید به روش باز انجام شود، یعنی یک برش کوچک دقیقا در پایه حدفاصل سوراخ های بینی زده شود یا به روش بسته، یعنی هیچ برشی در پوست زده نمی شود و صرفا برش ها داخل حفره بینی خواهد بود.

رینوپلاستی براساس انتظارات بیمار، آناتومی بینی و تغییرات مورد نیاز انجام می شود. اکثر جراحان رینوپلاستی را به روش باز انجام می دهند زیرا به جراح اجازه می دهد تا دید بهتر و دسترسی آسان تری به ساختار داخلی بینی بیمار داشته باشد.

جراح به راحتی می تواند ساختار بینی را دقیقاً در موقعیت طبیعی خود قرار دهد. با گذشت زمان برش ها خیلی خوب بهبود می یابند و قابل رویت نیستند. رینوپلاستی باز معمولاً مداخله ای است و با جراحی ترمیمی انجام می شود چون در رینوپلاستی ترمیمی هدف ساختار بینی است و به بیمارانی توصیه می شود که نیاز به تغییرات اساسی دارند.

در جراحی بینی بسته ، استخوان و غضروف از داخل بینی تغییر شکل داده می شود و به یک جراح بسیار ماهر با درک خوب از ساختار بینی نیاز دارد. برای افزایش دقت ممکن است از آندوسکوپ استفاده شود. از آنجا که برش در داخل بینی قرار دارد، گردش خون در پوست مختل نمی شود. اما جراح میدان دید محدودی خواهد داشت. به همین دلیل جراحی بینی بسته فقط به افرادی توصیه می شود که می خواهند تغییرات جزئی داشته باشند. جراحی بینی بسته چندین مزیت منحصر به فرد دارد ازجمله زمان جراحی کوتاه تر، بهبود گردش خون، کاهش تورم، نتیجه طبیعی تر و بهبودی سریع تر.

 شرایط لازم برای جراحی بینی :

بهترین روش برای تشخیص اینکه بیماران کاندیدای جراحی هستند، مشاوره اولیه با پزشک است. به طور کلی کاندیداهای جراحی زیبایی بینی معمولاً معیارهای نهایی را دارند:

 • وضعیت جسمانی سالم و فاقد هرگونه بیماری
 • سیگار نمی کشند.
 • بیمارانی که اهداف زیبایی شناختی واقعی دارند.

 

 

اقدامات قبل از عمل کردن بینی

رعایت و انجام نکاتی که در ذیل آورده شده است موجب می شود تا در حین جراحی برای بیمار مشکلی پیش نیامده، بهترین نتایج از جراحی بینی برای فرد حاصل شده و فرد بعد از جراحی دچار عوارض جدی نشود.

انتخاب بهترین جراح بینی :

از جمله مهم ترین عوامل در رضایت بخش بودن نتیجه جراحی زیبایی بینی می توان به بالا بودن میزان مهارت و تجربه جراح بینی اشاره کرد. از همین رو انتخاب بهترین جراح بینی تهران یا هر شهری که قصد عمل کردن بینی خود در آن را دارید اولین و اساسی ترین اقدامی است که باید پیش از این جراحی زیبایی انجام دهید.

هنگام انتخاب جراح بینی خود از وجود ویژگی های ذیل در ایشان اطمینان حاصل کنید:

 • با وجدان بودن
 • برخورداری از قدرت تصور بالا
 • آشنایی کامل با اصول زیبایی شناسی و اشراف بر اصول ریاضی
 • داشتن سابقه کاری موفق و درخشان
 • صبور، با حوصله و مسئولیت پذیر بودن
 • صرف زمان کافی برای بیمار و غیره.

 

 

رعایت نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی

 • سوابق پزشکی تان را در اختیار جراح خود قرار دهید؛ چنانچه به بیماری های خاصی ابتلا دارید یا داروهای خاصی مصرف می کنید حتماً آن را با پزشک خود مطرح کنید.
 • در رابطه با انتظاراتی که از نتیجه جراحی بینی دارید با پزشک خود به طور شفاف صحبت کرده و همواره به خاطر داشته باشید که به دلیل نوع بینی و ویژگی های منحصر به فرد آن امکان تحقق همه انتظارات شما از جراحی وجود نخواهد داشت.
 • پزشک به منظور اطمینان از اینکه شما واجد شرایط جراحی بینی هستید، آزمایشاتی را برای تان تجویز می نماید که باید آن ها را در اولین فرصت ممکن انجام داده و به پزشک خود تحویل دهید.
 • عکسبرداری های لازم و تجویز شده را انجام داده و به پزشک تحویل دهید؛ پزشک به منظور بررسی دقیق مشکلات بینی، بررسی دقیق نسبت میان اجزا و انتخاب بهترین فرم بینی متناسب با صورت شما این عکسبرداری ها را برای تان تجویز می کند.
 • به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی باید مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همچون پروفن و آسپرین که موجب رقیق شدن خون شده و احتمال بروز کبودی و خونریزی در شما را افزایش می دهد قطع نمایید.
 • عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات به مدت ۱۴ روز قبل از جراحی بینی الزامی می باشد.
 • شب قبل از جراحی اقدام به مصرف شامی سبک کرده، استحمام نموده و به مدت ۸ ساعت پیش از جراحی چیزی نخورید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات