www.Golldennet.com/گلدن نت
ورزش بعد از جراحی بینی | جراحی بینی | مراقبت های بعد از جراحی | دکتر سید هادی حسینی نسب

ورزش بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
دسامبر 23, 2017
جراحی شکستگی بینی
جراحی شکستگی بینی
دسامبر 25, 2017
ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی : عمل زیبایی بینی به منظور اصلاح عیوب آن از جمله قوز بینی، کوچک یا بزرگ بودن بینی، نامتناسب بودن نوک آن و هر گونه نقص دیگر انجام می پذیرد. باید ها و نباید هایی بعد از عمل زیبایی به بیمار توصیه می شوند که ما در این مقاله در تلاش هستیم درباره یکی از این موارد اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان عرضه نماییم.

 

ورزش بعد از جراحی بینی

 

اقدام به ورزش های سنگین پس از عمل اکیدا ممنوع می باشد. متخصص مربوطه، برنامه تدریجی ورزشی مناسبی را برای هفته های متوالی پس از عمل به بیمار ارائه می دهد. از آن جایی که بهترین ها شایسته ی شما عزیزان است، ما دکتر سید هادی حسینی نسب ، متخصص و جراح گوش و حلق وبینی، را به شما معرفی می کنیم.

ورزش بعد از جراحی بینی

با شروع زود هنگام فعالیت های ورزشی روند بهبود افت پیدا می کند. چرا که با انجام فعالیت های ورزشی ضربان قلب و فشار خون شدت گرفته و احتمال خون ریزی ، ورم و کبودی بینی را افزایش می دهد. بعد از سپری شدن دو هفته از اتمام رینوپلاستی، ورزش های ملایم را می توان شروع کرد، ولی معمولا فعالیت های جدی تر را سه تا چهار هفته بعد از عمل جراحی آغاز می کنند.

باید ذکر شود که پیاده روی یا دوی آهسته مشکلی به وجود نمی آورد. بیمارانی که سابقه ی بدنسازی دارند، باید در هفته های ابتدایی از وزنه های سبک تر استفاده نموده و به تدریج بعد از چند هفته به نسبت قوی تر شدن بدن ، وزنه ها را سنگین کنند. به این نکته باید دقت شود که به محض احساس درد یا ضربان در ناحیه بینی باید به ورزش کردن خاتمه داده شود.

نکات طلایی ورزش بعد از عمل بینی

ورزش کردن زیر نور مستقیم خورشید از مواردی است که به شدت نفی می شود، زیرا آفتاب سوختگی و ورم بینی را به دنبال دارد. مصرف ضد آفتاب هنگام ورزش در فضای باز توصیه می شود.

در هفته ی اول بعد از عمل جراحی، گزینه های فعالیت های ورزشی خود را فقط با پیاده روی محدود کنید. از هر ورزشی که به خم شدن و بلند کردن اشیا نیاز دارد، دوری کنید.

در هفته ی دوم تنها یک چهارم از اوج فعالیت های ورزشی خود را انجام دهید. می توانید این هفته را با وزنه زدن شروع کرده و به ضربان قلب و حرکت های سر و بینی خود توجه کافی داشته باشید. جهت کسب آگاهی بیشتر از موارد مرتبط با ورزش بعد از جراحی بینی به مقالات بعدی ما مراجعه کنید.

 

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات