www.Golldennet.com/گلدن نت
چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟ | دارو | مسکن | دکتر سید هادی حسینی نسب

چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟

جراحی-برداشتن-لوزه-سوم
جراحی برداشتن لوزه سوم
مارس 18, 2018
شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی
شستشوی بینی و مراقبت از زخم بعد ازجراحی زیبایی بینی:
مارس 29, 2018
چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟

چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟

دوره ی مصرف داروهایی که بعد از جراحی بینی ، پزشک معالج تجویز می کند، حدودا شش ساعت بعد از اتمام جراحی آغاز می شود. داروهای مصرفی در این دوران حاوی کپسول های آنتی بیوتیک، قرص های مسکن، قطره بینی ،سرم شست و شو و انواع پماد می باشند. که در ادامه ی مقاله به این موضوع می پردازیم که  چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟

 

 

چه داروهایی بعد از جراحی بینی مصرف کنیم؟

▪️آنتی بیوتیک

کپسول های سفالکسین یا آموکسی سیلین هر ۸ ساعت یک بار در مدت زمان یک هفته از جمله داروهایی هستند که به منظور جلوگیری از عفونت، بعد از جراحی بینی تجویز می شوند. در شرایطی که مصرف یک نوبت آن را فراموش کردید، در نوبت بعدی میزان مصرفی را بیشتر کنید. به طور معمول مادامی که تامپون و اسپلینت بینی در داخل بینی وجود دارد، آنتی بیوتیک باید مصرف شود. زمانی که ناچار به عدم مصرف دارو شدید، با درمیان گذاشتن این موضوع با پزشک خود، آنتی بیوتیک دیگری را جایگزین آن خواهید کرد.

▪️داروهای مسکن

مصرف داروهایی مانند ژلوفن، ناپروکسن، استامینوفن یا استامینوفن کدئین با هدف کاهش درد و تورم بنا به دستور پزشک روزانه تجویز خواهند شد.

▪️قطره

نوعی قطره با نام فینل افرین پس از خارج سازی پانسمان از بینی، روزانه هر ۸ ساعت به مقداری که پزشک معالج تجویز می کند، باید در داخل بینی مورد استفاده قرار بگیرد. وظیفه ی اصلی این قطره جلوگیری از خون ریزی احتمالی خواهد بود. چنان که با خون ریزی بینی خود مواجه شدید، مصرف این قطره به روند کنترل خون ریزی کمک رسانی خواهد کرد.

▪️پماد بینی

برای رفع بخیه و زخم های موجود در داخل بینی، پزشک پمادی را تجویز می کند. که از جمله ی این داروها، پماد تتراسیکلین و پماد زینک اکسید طبق دستور پزشک معالج بعد از اتمام جراحی بینی باید به مصرف برسند.

▪️سرم شست و شوی بینی

مصرف این گونه از سرم ها بعد از برداشته شدن پانسمان یا مش بینی از سوی پزشک سفارش می شوند. روش کار به این گونه است که با کمک گیری از سرنگ و به آرامی شست و شوی بینی انجام می پذیرد. این عمل روزانه دوبار و تقریبا به مدت یک ماه پس از اتمام جراحی بینی به طول می انجامد.
گذر موفق از فرایند جراحی بینی ، راهی تقریبا سخت می باشد. اما دقت در انتخاب جراح متبحر و با تجربه این رویه را آسان و طول درمان را کوتاه و بدون عارضه خواهد کرد. از این رو پیشنهاد ویژه ی ما به شما عزیزان، تنظیم جلسات مشاوره با دکتر سید هادی حسینی نسب ، متخصص گوش و حلق و بینی، می باشد.

 

 

دکتر سید هادی حسینی نسب

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراح بینی خوب

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات